
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 1.35 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 1.35 mm |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Max Length | 2.1 mm |
| Max Width | 1.35 mm |
| Min Length | 1.9 mm |
| Min Width | 1.15 mm |
| Max Thickness | 1.35 mm |
| Min Thickness | 1.15 mm |
Stock: 482
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06470
Ext.Price$0.06470
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06470 | $0.06470 |
| 10 | $0.03235 | $0.32350 |
| 50 | $0.02911 | $1.45550 |
| 100 | $0.02619 | $2.61900 |
| 500 | $0.02421 | $12.10500 |
| 1000 | $0.02238 | $22.38000 |
| 3000 | $0.02068 | $62.04000 |
| 5000 | $0.01774 | $88.70000 |
